Jiné Žabovřesky jsou možné!

Zelení nehrají fair

Ve středu 28.září se hosté předvolební akce KSČM v Brně-Medlánkách nedočkali slibovaného burčáku. Mohou za to zastupitelé zvolení na kandidátce Strany zelených, kteří se snažili narušit přípravu i průběh samotné akce.
Na svátek sv. Václava, 28.září 2016, pořádala KSČM předvolební vinobraní na Medláneckých kopcích. Obsahem bylo setkání zastupitelů města Brna, městských částí a kandidátů do Zastupitelstva Jihomoravského kraje s občany. Voliči mohli přijít debatovat o aktuálních tématech do Hyde parku, nechat si poradit s oddlužením nebo se seznámit s novou levicovou literaturou. Pro děti byly připravené hry a opékání špekáčků. Zlatým hřebem měl být burčák z jižní Moravy. Vinobraní se na stejném místě konalo už druhým rokem. V minulém roce akce proběhla bez sebemenších komplikací.
Možná právě až příliš velký úspěch minulého ročníku přispěl k tomu, že se nás zastupitelé za SZ rozhodli tento rok potopit. Stížnosti poslali na Úřad městské části Brno-Medlánky i Jihomoravský kraj. Naše předvolební akce však byla řádně ohlášená, oheň povolený a vyskytovali jsme se mimo území, kde je zakázána konzumace alkoholu na veřejnosti.
Jejich zásah negativně zasáhl domluvenou propagaci akce a na místě zklamal mnoho návštěvníků, kteří přišli na burčák. A co víc, zastupitelky Ludmila Podracká a Hana Pumprlová nám přišli předvolební akci osobně narušovat. Museli jsme pro ně vyčlenit několik pořadatelů, kteří se jim věnovali. Na místě si také pořizovaly „kompromitující“ fotografie.
Narušováním akcí jiných stran se proslavili v Německu členové nacistické NSDAP. Mrzí nás, že se k něčemu takovému snižují i lidé spojení se Stranou zelených. Na druhou stranu nás těší, že nás berou za tak silné soupeře v krajských volbách, že se musí snižovat k takovýmto nekalým praktikám. My komunisté odmítáme bojovat takovým nečestným způsobem. Ale ani si něco takového nenecháme líbit!

Organizátoři vinobraní na Medláneckých kopcích
Pavel Valach
Tomáš Vokoun