Jiné Žabovřesky jsou možné!

PRVNÍ MÁJ, který vás bude bavit

Žádné nudné projevy, žádná mávátka! Čeká vás podvečer nabitý energií, který zabaví celou vaší rodinu. Pro děti soutěže o ceny, pohoštění u táborového ohně, k poslechu zahrají nefalšovaní Barbaři. Po setmění noční oblohu prozáří lampióny míru na připomínku 70. let od konce II. sv. války.

Akce startuje v 19 hodin v sedle mezi Medláneckými kopci.

Jak se tam dostat?

Ze zastávky Technologický park (linky 12 a 53)

Ze zastávky Medlánky (linky 41 a 71)

Autem ze Žabovřesk (vjez možný bez povolení)

Podrobný program:

Setkání se zastupiteli – po celou dobu Vám budou k dispozici zastupitelé a členové komisí Žabovřesk, Komína, Řečkovic, Králova Pole a města Brna. Poznáte je podle výsačky se znakem jejich městké části. Nebojte se je oslovit!

Hyde park – diskuse, kterou budete aktivně spoluvytvářet Vy!
19:00 Práce nebo galeje?
20:00 Bude válka?

Poradentský stan s odlužením – Paní Jarmila Sobotková pomáhá lidem, kteří mají problémy splácet své dluhy. Celý večer Vám bude k dispozici zdarma se svými radami.

Výstava o 1. máji ve světě – V České republice minulý režim mnoha lidem znechutil 1.máj vynucováním poviné účasti. Na mnoha místech světa se však spontálně schází davy, aby si slovy Václava Bělohradského připoměli, že: „Nelze být svobodný podle ústavy a otrokem podle pracovní smlouvy.“

Připomínka 70. let od osvobození Brna – Program uzavře vypuštění lampiónů míru, které nám mají připomenout, jaké máme štěstí, že u nás již 70. let nebyla válka. Se zhoršující bezpečnostní situací v Evropě bychom si to měli připomínat častěji.